Pärnu ajaloo teemaline viktoriin

5. detsembril 2004 korraldas Sybille-Dagmar Leino Pärnu ajaloo teemalise viktoriini. Kolme võistkonna vahel läks tõsiseks rebimiseks! Osalejaid premeeriti trühvli kommide, kookide ja kohviga.

Kohtumine Pärnu Eliisabeti kirikus

31. oktoobril 2004 toimus kohtumine pr Aita Manavald-iga Pärnu Eliisabeti kirikus. Tema pere ei teadnud midagi lähisugulase Alfred Labi tegevusest Vabadussõjas. Peale sõda töötas ta Moskvas Eesti saatkonnas. Milliseid arhivaale pidi ta selleks uurima, et tõde teada saada - tegemist oli eesti luureohvitseriga.

Külas käisid Läänemaa seltsi liikmed

26. septembril 2004 Et pärnakatel on paljudel juured Läänemaa päritoluga, kutsusid Pärnu suguvõsauurijad külla Läänemaa EGeS liikmed. Külalisi võtsime vastu Ingeri-soome Kultuuri-seltsi majas. Vahetasime vastastikku teavet, millega tegeleme, kuulasime huviga mikrofilmide skanneerimisest, nõuandeid jagas staažikas koduuurija Läänemaa päritolu S. Seeland. Ürituse lõpetas Marje Neitsov Pärnu vanalinna ekskursiooniga.

Õppereis Pärnumaa Koduloolaste Seltsinguga

5. - 6. juulil 2004 osalesime Pärnumaa Koduloolaste Seltsingu õppereisist Saarde- ja Halliste kihelkonda. Esimene päev tutvusime Pärnu-Uulu-Tahkuranna-Rannametsa-Laiksaare-Tali-Jäärja-Punapargi- Tihemetsa-Allikukivi-Kilingi-Nõmme piirkonna ajalooga. Õhtul saime osa Saarde kiriku diakoni Arvet Ollino jutlusest. Pastoraadis oli külaliseks metsavendluse uurija Aino Lepp. Teise päeva marsruudiks oli Mõisaküla-Vanamõisa-Abja-Leeli-Nuia-Karksi-Polli-Halliste.

Näitus Chaplinis

28. mai - 03. juuni 2004 sai Chaplinis üles pandud pärnakatest suguvõsauurijate materjalidest koostatud näitus. Kõige suuremaks eksponaadiks oli Schützide sugupuu, lisaks väiksema formaadilised sugupuud: Lattikud, Lasnad, Lorentsid ja Jurnid. Veel oli esindatud kõugu- ja tüvetabelid, fotoalbumid, kokkutulekute materjal (lipud, meened, fotod). Külalisi oli Eestist, Austraaliast, Soomest, Rootsist. Tore, et Tallinna koolilapsedki selle näituse üles leidsid! Huvi oli üpris suur!

Kevad hooaja viimane koosolek

23. mail 2004 toimus kevadise hooaja viimane koosolek Ingerisoome Kultuuriseltsi majas Lõuna tn 18 Pärnus. Kuulasime huvitavaid lugusid Heinrich Jurni ja Elmi Tohveri suguvõsadest. Andsime viimast infot Saarde ekskursioonist ja ESTO-le sõidust.

Koosolek Maamõõduteenistuse kontoris

18. aprillil 2004 said liikmed kokku Maamõõduteenistuse kontoris. Õnnitlesime juubilar Elmu Rukkit, andsime infot ekskursioonist Saarde ja Abja kihelkonda, mis toimub 5.-6. juunini 2004.Pärnu/maa koduloolased kutsusid osalema ESTO päevadest 27.juunil Riias. Helbe Merila Lattik tutvustas oma abikaasa sugupuud. Enne nimede eestistamist kandis suguvõsa Meerfeldti nime ja vanimad kirjalikud andmed pärinevad Varblast. Perekond on põlvest põlve olnud mõisas heas kirjas, peremees on alati olnud mõisas ametis. Pere rändas ikka rohkem Pärnu poole, Tammiste mõisa viimaseks valitsejaks oli Johann Merfelt (1900-1941) ning järgmised põlvkonnad on Pärnu linna kodanikud.

Koosolek TRK Estonias

01. veebruari 2004 koosoleku läbiviimiseks pakkus meie uus liige Elvi TRK Estonia nõupidamiste saali. Koosolekul pandi paika väljasõidu lõplik marsruut. Genealoogiat tutvustava näituse korraldamisest ütles muuseum ära, loodame oma jõududega eksponeerida sugupuid jms materjali Chaplini keskuses.