Ühine jõulupidu Pärnumaa koduloolastega

10. detsembril 2005 on ühine Jõulupidu koos Pärnumaa koduloolastega. Toimub see Haapsalu mnt 11 Vana-Pärnu päevakeskuses algusega kell 13.00. Pidulaua katteks korjame 25 krooni.

Väljasõit Ainaži

2. detsembril 2005 sõidab väike grupp kodu- ja suguvõsauurijaid kohtuma Ainaži koduloolastega.

Teaduskonverents EGeS 15. juubeliaasta

12. novembril 2005 tähistame teaduskonverentsiga Eesti Genealoogia Seltsi asutamise 15. juubeliaastat. Konverents toimub Tallinna Ülikooli (endise Tallinna Pedagoogikaülikooli) aulas aadressil Narva mnt 25 kell 11.00 - 17.00.

Osalejate registreerimine algab 1 tund enne algust. Konverentsisaali oodatakse kuulajatena nii EGeSi liikmeid kui ka teisi suguvõsauurimisest huvitatud isikuid üle Eesti. Osalejate hulka loodame kaasata mitmete õppeasutuste õppureid ja õpetajaid. Saalis on ligikaudu 300 istekohta. Teaduskonverents on mõeldud suguvõsauurimise kui rahvakultuuri ühe ilmingu järjekordseks tutvustamiseks laiemale üldsusele. Esinejateks on nii EGeSi enda liikmed, kes on valdavalt ajaloohuvilised, kui ka välisesinejad, kes on oma ala professionaalid. Külalisesinejateks on Tõnis Lukas, Aadu Must, Anti Liiv, Ken Kalling ja Kalev Jaago. Sõna saavad EGeS seltsi juhatuse liikmed Raivo Maine, Ants Roomets, Harry Tuulik ja Fred Puss.

Planeeritud on koostada ja trükkida infobrožüür konverentsi kavaga ning ettekannete lühikokkuvõtetega. Juubelinäitus on avatud ajavahemikus 31.10 - 21.11.2005 Tallinna Ülikooli raamatukogus.

Algas sügisene hooaeg

23. oktoobril 2005 alustas Pärnu haru sügis-talvist hooaega Pärnu Linnakodaniku Maja külastusega. Maja perenaine Hilja Treuberg andis põhjaliku ülevaate Pärnu linna valitsejatest läbi aegade.

Suvepäevad Kose-Uuemõisas

06. - 07. august 2005 toimub Kose-Uuemõisas Eesti Genealoogia Seltsi suvepäevad.

Kodu-uurijatega Läänemaale

11. - 12. juunil 2005 on võimalik osaleda koduuurijate suvisest õppesõidust Läänemaale.

Suvise ürituse plaanid

22. mail 2005 kogume infot, kes osalevad suvistest üritustest, kogume liikmemakse ja reisist osalejatelt tasu. Kutsume külla lektori.

Külas Järvamaa suguvõsauurijad

10. aprillil 2005 ootame külla järvamaalastest suguvõsauurijaid.

Aastakoosolek Türil

12. märtsil 2005 toimub Eesti Genealoogia Seltsi aastakoosolek Türil, millest lubab osaleda 12 liiget.

Aastakoosoleku eelne koosolek

27. veebruaril 2005 toimus aastakoosoleku eelne (volituste kogumise) koosolek Ingerisoome Kultuuriseltsi majas. Reklaamisime personaalraamatute mikrofilmide tellimise võimalusest. Marje Neitsov andis ülevaate 26.02.2005 toimunud juhatuse koosolekust. Lisaks tutvustas Marje oma isapoolse Kogeri ja emapoolse Permanni suguvõsa nimekamaid sugulasi. Saime sirvida ja soovi korral osta Helbe Merila-Lattiku vastselt ilmunud raamatut "Karm ja kaunis Karula".

Käisime külas Läänemaa uurijatel

22. jaanuaril 2005 käisime külas Läänemaa uurijatel. Tutvusime Rannarootsi muuseumi, Haapsalu lossipargi ja toomkirikuga. Läänemaa Keskraamatukogus ootas meid ees rikkalik kohvilaud ning vapustavalt head lektorid pr. Elle Jõesoo ja hr. Mart Helme. Leppisime kokku, et saadame Haapsalu näitusele ka mõned pärnakate koostatud sugupuud. Mõned pildid albumis.