Jõulupidu kodu-uurijatega

Pühapäeval, 14.detsembril 2008 algusega kell 12.00 olete kõik oodatud Lõuna tn 18 (Pärnus) Soome-Ingeri Seltsi II korruse saali, et koos kodu-uurijatega pidada ühist Jõulupidu. Sai kokku lepitud, et Jõulupeost osavõtu maksu me ei korja, vaid igaüks võtab midagi kaasa peolaua katteks.

Tänujumalateenistus

Ootame Teid osa võtma Tori Kihelkonna Muinsuskaitse Seltsi 20. aastapäevale pühendatud tänujumalateenistusest ja mälestusplaadi avamisest Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris 30.novembril algusega kell 15.00.

Lugupidamisega EELK Tori Püha Jüri koguduse ja Tori Kiriku Taastsjate Ühenduse esimees Jüri Kask

Koosolek

Järgmine koosolek toimub 15.11.2008 kell 10 Ingeri-soome Kultuuriseltsi majas (Lõuna 18)

Põhiteemaks saab Pärnu osakonna korraldatav sugupuude näitus veebruar-kuni 14 märts (kui toimub meie seltsi üldkoosolek Pärnus). Seekord katsume hakkama saada ilma külalisteta ja katsume lähemalt uurida, kuidas meie endi tööd-tegemised edenevad? Kindlasti on paljudel tekkinud küsimusi millegi lahtiseletamisel ja leidmisel. Katsume siis kõik koos seda selgitada. Natukene on meil jagada teile abimaterjale kirikuraamatute nn tõlketöödena.

Raamatu esitlus

Koosolek

Meil on meeldiv võimalus saada osa suguvõsauurijate seltsi juhataja Raivo Maine kahetunnilisest loengust "Suguvõsa uurimisel kasutatavd arhiivimaterjalid".
Juttu tuleb siis nii internetist kui ka arhiividest endist. Millisest arhiivist mida oleks võimalik leida.

Koosolek toimub 18.10.2008 kell 10.00 ikka Ingeri-Soome Kultuuriseltsi majas

Koosolek

Koosolek 18.10.2008

Sai otsustatud, et edaspidi hakkavadki koosolekud toimuma iga kuu kolmandal laupäeval kell 10.00 oma tavapärases kohas Ingeri-Soome Kultuuriseltsi majas.

Nagu on juba kombeks saanud, iga kord soovib keegi oma liikmemaksukest tasuda.

Koosoleku põhiteemaks aga oli erinevate materjalide otsimine/leidmine erinevatest arhiividest. Huvitava ja sisutiheda loengu pidas Genealoogia Seltsi juhatuse esimees Raivo Maine. Rääkida (isegi, kui seda teha lühidalt) oli pea 2,5 tundi. Kõik kohalolijad said mahuka, 39 lk. konspekti, millest näpuga järge ajades on võimalik küll väga täpselt ja materjalirohkelt kokku panna suurepärane perelugu, mis on ikka rohkem kui paljas nimede-numbrite rägastik.

Seekordki oli koosolekuliste hulgas Tallina filiaali Pärnumaa uurijaid.

Muinsuskaitsepäevad

KAKS AASTAKÜMMET TAGASI, 6.-9. oktoobrini 1988 toimus Pärnus Eesti muinsuskaitseklubide VI kokkutulek - Pärnu muinsuskaitsepäevad

Olete oodatud Pärnu muinsuskaitsepäevade 20. aastapäeva tähistavale kokkutulekule Pärnus laupäeval, 11. oktoobril 2008. a.

Kava:
Kell 9.30 - mälestushetked president Konstantin Pätsi ausamba juures Tahkurannas
Kell 10.30 - lahkunud muinsuskaitsjate mälestamine Pärnu Metsakalmistul
Kell 11.30 - mälestushetked Pärnu Vabadussõjas langenute mälestussamba juures ja lahkunud muinsuskaitsjate mälestamine Pärnu Alevi kalmistul
Kell 13.00 - ajalookonverents Pärnu Raekoja saalis
Esinevad Trivimi Velliste, Küllo Arjakas, Jaan Tamm, Mark Soosaar, Aldur Vunk, Eduard Rajari jt. 

Avatud fotonäitused 1988. a Pärnu ja Tartu muinsuskaitsepäevadest

Pärnu Muuseumis on avatud väljapanek Pärnu Muinsuskaitse Seltsi poolt aastatel 1987-1993 Vabadussõja mälestusmärkide ja kalmistute taastamise käigus leitust, s.h. Amandus Adamsoni originaalskulptuurid ja nende osad 

Pärnumaa Muinsuskaitse Selts
Eesti Muinsuskaitse Selts

Koosolek

Meie selle hooaja esimene koosolek toimub 20. septembril 2008 kell 10.00 Ingerisoome seltsi keldrisaalis. Selleks hooajaks ei ole meil võimalik pühapäevaks ruume saada, seepärast kohtume laupäeva hommikul. Külla on kutsutud Pärnu ja Pärnumaa Muinsuskaitse seltsi esimees Olaf Esna. Kui teil on talle huvitavaid küsimusi, andke palun mulle teada, et ta saaks mõelda neile vastuseid. Lisaks müüme rinnamärke ja kogume liikmemakse.

Pärnumaa hingeloend 1826-1833

Tänu Olaf Esnale, on pildialbumisse lisatud Pärnumaa hingeloend 1826-1833. Soovitus: Vaadake suurt fotot ja salvestage pilt arvutisse. Sellisel juhul on võimalik sealt ka midagi lugeda!

Koduloolased teatavad

Koduloolased annavad teada oma üritustest, kuhu oodatakse ka suguvõsauurijaid:

EKUS-i teade
EKUS kutsub suvisele õppereisile

Eesti Kodu-uurimise Seltsi õppereis 09.-10. august 2008.a

2008.a korraldab EKUS õppereisi Mulgimaale. Nii nagu 2007.a oodatakse õppereisile ka Eesti Muinsuskaitse Seltsi ja Eesti Genealoogia Seltsi liikmeid. Kummalegi seltsile on eraldatud bussis 10 kohta.
09. aug oodatakse osalejaid kell 11.00 Viljandi Maavalitsuse ees, Viljandisse tuleb kohale sõita omal käel. Reisi peamisteks huviobjektideks on kalmistud ja kirikud. Esimesel päeval tutvutakse Viljandi maakonna
lõunapoolsete paikadega, teisel päeval Viljandimaa põhjapoolse osaga. Ööbimine on Olustveres.

Oma osalusest palume teatada juunikuu jooksul EKUS-i teadussekretärile Eva Maaringule, kellele saab maksta ka osalustasu (200.-krooni) EKUS-i kontoris Kohtu 6, tel. 644 0475, e-post: ekus@ekus.ee. Raha on võimalik ülekanda ka EKUS-i kontole Hansapangas a/a nr 1120029384, märksõnaks MULGIMAA õppereis.

G.Särekanno

Lugupidamisega Jaan Tagaväli

Saartside suguvõsa kokkutulek

26. juuli toimus Saartside suguvõsa kokkutulek. Pildid on vaatamiseks Nagi.ee keskkonans.

Liikmete sugupuud

Veebilehele on lisatud viie osakonna liikme sugupuud. Andmeid uuendatakse edasipidi vastavalt võimalustele. (Andmeid ei uuendata ammu. Parandus 16.06.2018)

Piknik Anneli juures

Lõuna aegu kutsub Anneli enda koju Reiu külla piknikule, et arutada seltsi plaane edaspidiseks tegevuseks. Pikniku korvi täiteks võtab igaüks miskit kaasa, eks!

Kokkutulekute läbiviimine

Kell 13.00 Ingerisoome Seltsi majas annavad suguvõsakokkutulekuid organiseerinud liikmed teistelegi nõu selle raske ürituse läbiviimiseks.

Koduloolased teatavad

Koduloolased annavad teada oma üritustest, kuhu oodatakse ka suguvõsauurijaid: kell 11.00 tuleb Ingerisoome seltsi majja Saaremaa viikingite ajast vestlema Kalle Kesküla Nasvalt

Osakonna koosolek

Pärnu seltsi järgmine koosolek toimub 13. aprillil Ingeri-Soome seltsi saalis. Seekord on koosoleku algus kell 14.00.

Koduloolased teatavad

Koduloolased annavad teada oma üritustest, kuhu oodatakse ka suguvõsauurijaid:

25. märtsil 2008 Tartu Kirjandusmuuseumiga tutvumisest, väljasõit kell 8.00 hotell Pärnu eest. Tartu Kirjandusmuuseumi ja suvisest sõidust huvitatuil palun registreerida Ester Kerge telefonil 449 4248

Raadiosaadete arhiivist

Kaja Kärner oli seltsi koosolekul kohal ning teeb saadet ka meie probleemidest. Kuulata saab seda Reporteritundi kolmapäeval 12.03.2008 Vikeraadios kell 14.05 https://arhiiv.err.ee/vaata/reporteritund-reporteritund-andmekaitse-grimassid. Sama autori ja sarja saade "Mälu" (mälestustest jm materjalidest kultuuriloolises arhiivis) on kuulatav ka http://www.vikerraadio.ee/helid?main_id=913351 (saade oli eetris 27.02.2008) Viimane link ei tööta!

Aastakoosolek Tallinnas

Eesti Genealoogia Selts 2008.a aastakoosolek toimub 8. märtsil 2008 Tallinnas, Eesti Kunstiakadeemia aulas, aadressil Tartu mnt 1. Kogunemine ja regisreerimine alates kell 10.00, koosoleku algus kell 11.00. EgeS Pärnu liikmed, kes üritusest ei saa osaleda, palun kirjutada volitus ja toimetada see Eve Jürgensi kätte Rüütli tn 27 Pärnu Maamõõduteenistuse kontorisse.

Koduloolased teatavad

Koduloolased annavad teada oma üritustest, kuhu oodatakse ka suguvõsauurijaid: 1. märtsil kell 11.00 koduloolaste laupäevak. NB! koduloolased saavad sel aastal kokku iga kuu esimesel laupäeval kell 11.00 Ingeri-Soome seltsi saalis

Family Tree tutvustus

28. veebruaril 2008 said asjast huvitatud tutvuda suguvõsa uurimise programmiga Family Tree 2006.a versiooniga, et edaspidi seal salvestada oma kogutud andmeid. Algõpet jagas vastne osakonna esinaine Anneli Ojatamm. Kohale tuli seitse osakonna liiget, kes said selle sugupuu "põhja" koju harjutamiseks mälupulgaga kaasa.

Koduloolased kutsuvad

Koduloolased annavad teada oma üritustest, kuhu oodatakse ka suguvõsauurijaid: 19. veebruaril kell 16.00 Henn Miido raamatu esitlus Audru raamatukogu-muuseumi kaminasaalis.

Koosolek lisaks uus veebileht

Selle aasta Pärnu osakonna esimene koosolek toimub Soome-Ingeri Seltsi majas pühapäeval, 17.veebruaril 2008 algusega 13.00.

  1. Marko Livental tutvustab Pärnu seltsi uut kodulehte.
  2. Mart Leidus tuleb meile tutvustama meie uuel kodulehel sugupuude avaldamise võimalusi. Kes on nõus oma Pärnumaa sugupuid seal avaldama, võiksite materjalid kaasa võtta.
  3. Korjame 8.märtsil 2008 toimuvale EGeS aastakoosolekust mitteosalejatelt volikirju.
Teabepäev

Tartu Ülikooli raamatukogus Rahvusarhiivi teabepäev "Arhiivilt kasutajale". Osavõtust teatada 21. jaanuariks Estrile