Jõulupidu

Jõulupidu toimub meil 05.12.2009 kell 12.00 Ingeri Soome kultuuriseltsi majas, Lõuna 18, Pärnus. Kes pidi mida kaasavõtma on kõigil ilusti kenasti meeles

Koosolek

Sellise teemaline koosolek toimub meil 21.11.2009 kell 10.00 Ingeri Soome kultuuriseltsi majas, Lõuna 18, Pärnus.

TÜ Geenivaramu andmekogumise kabinet tegutseb Pärnu Veretalituses Metsa tn 1. Geenikabinet pakub võimalust hakata geenidoonoriks.
Asja olemus on iseenesest lihtne. Inimesel tuleb anda ühekordne vereanalüüs mida siis Tartu Ülikooli Geenivaramu rakendab teadusuuringuteks, selgitamaks välja võimalikud ohud ja riskid haiguste kohta. Uurimistöö lõppedes saab iga doonor endale ka geenikaardi, mis on tulevikus oluline haiguste ennetamiseks ja vältimiseks, oluline abi meedikutele parema ja efektiivsema ravi väljatöötamiseks. Kõige olulisem ehk on see et just selliste uuringutega saame oma järglastele tagada turvalisema tuleviku.
Et asjast paremat ülevaadet ja võimalikele tekkivatele küsimustele vastuseid saada, võiks korraldada väikese infotunni sugupuu uurijatele
Täiskasvanute gümnaasiumis tegime tervisepäeva raames teavitustööd, mis tõi päris palju huvilisi kohale.
Huvitavat tutvumismaterjali ja lugemist leidub ka geenivaramu koduleheküljel www.geenivaramu.ee

Koosolek ja Vana-Pärnu kalmistul

Pärnu EGeS osakonna järgmine koosolek toimub 17.10.2009 kell 10.00 Ingeri-Soome Kultuuriseltsi majas, Lõuna 18, Pärnus. Külalisesineja on Eduard Rajari. Teemaks on kalmistute kaardistamine ja tema tehtud tööd. Kui Jumal pole Lätlane, siis külastatakse tema juhendamisel ka Vana-Pärnu kalmistut.

Oodatud on ka mitte liikmed või asjast huvitatud!

Koosolek Tallinnas (Tallinna osakonna Pärnumaa tugirühm)

Tallinna osakonna Pärnumaa tugirühmal toimub esimene kokkusaamine 3. oktoobril kell 11.00 pubis Seiklusjutte maalt ja merelt, mis asub Tallinnas Tartu mnt 44

Koosolek

Hooaja esimesele koosolekule koguneme 19.09.2009 kell 10.00 Ingeri-Soome Kultuuriseltsi majja, Lõuna 18.
Teemad

  1. Meie huvireisid Lätti ja suvepäevad Rakveres. Vaatame pilte ja muljetame.
  2. Kas keegi käis kokkutulekul (või korraldas ise?). Ka need usinad võiksid kohal olla ja sõna võtta...
  3. Siis on veel teemaks ikka see andmekaitse seadus, mis hetkel ehk meile, uurijatele, hakkab natuke lahedamat joont võtma (ehk).

Mart Liira palub, et kõik Lätis käijad võtaksid oma pildid kaasa, sest tema omad rumalate asjaolude kokkusattumisel lihtsalt kaotas (kustusid).

Anneli

Saviaugul, Marika juures

7. juunil koguneme Sauviaugu pisi/väikemuuseumis Marika juures.

Marika täpsustab kohalesõitu:
11.30 tuleb 8.peatusest buss (Pärnu-Häädemeeste-Ikla) ja pilet tuleb osta VÕISTE (21 krooni). Maha tuleb tulla võiste kaupluse juures, ma saadaks kellegi oma valge bussiga sinna vastu, kui tean, et keegi tuleb ikka . Tagasi lähevad bussid 16.30 ja viimane 18.30, aga kes tuleb oma autoga, siis tuleb bensiinijaama juurest alla mere poole keerata ja sõita kogu aeg OTSE mööda teed niikaua kui oled meie õue peal väljas... niksi ja näksi kaasa , istet ma ehk ikka pakun....... Marika

Anneli lisab veel siitkohalt:
Võtke siis rahakott ka kaikaga selga...kellel liikmemaks maksmata, kellel ajalehed ostmata, aastaraamatut on veel pakkuda...ja äkki keegi soovib ise ka turustusega tegeleda-pakkuda müüa mõnd raamatut, mis ilmunud või lihtsalt ülearu!

Katsun selleks ajaks ka ekskursiooni kohta Virumaale veel täpsemat infot saada.

Anneli

Koosolek

18. aprill algusega kell 10.00 toimub järjekordne koosolek Ingeri-Soome Kultuuriseltsi majas, Lõuna 18, Pärnu.

Marko tuleb ja räägib, mis listindust ta on meil toimetanud
Anneli (ja ka teised) muljetavad aastakoosolekust
Kuidas läks meie näitus muuseumis, kajad ja vastukajad.
Kindlasti on paljudel tekkinud jooksvaid küsimusi ja probleeme, mida koos otsida ja lahendada.

Koosolek

21.02.2009 toimub Pärnu osakonna koosolek järjekordselt Pärnu Ingerisoome Kultuuriseltsi ruumides Lõuna 18, kell 10.00
Päeva teemad:

  1. Mida Anneli kuulis/nägi seltsi juhatuse koosolekul Tallinnas 
  2. Sugupuude näituse tulemused ja vastukajad 
  3. Seltsi üldkoosoleku korraldamise valud ja võlud. 
  4. Arhiivimaterjalide kauglaenutamisest nii head kui halba

Anneli Ojatamm

Koosolek

Laupäeval, 17.jaanuaril kell 10.00 saame kokku Pärnu Ingeri-Soome Seltsi majas Lõuna tn 18.

Õige pea saame linnarahvale tutvustada oma tööd ja loomingut muuseumi näitusesaalis. Tahame kuulda, mida teil eksponeerimiseks pakkuda on.

Sel aastal on Pärnu seltsil au läbi viia EGeS aastakoosolek. Kes millist abi saab selle ürituse heaks anda, sel teemal tahame nõu pidada.

Juhul, kui Jõulude ja aastavahetuse piduroogade ning kingituste ostudest raha üle juhtus jääma, korjame võlgu olevaid eelmise ja lisaks selle aasta liikmemakse. Aastamaks aastast 2009 on ükssada (100.00) krooni ja sisseastumismaks uutele liikmetele viiskümmend (50.00, selle eest saab seltsi rinnamärgi) krooni. Muidugi saab liikmemakse saab maksta kogu aasta vältel.

Lootes aktiivsele osavõtule,
sekretär Eve