Hooaja lõpetamine

Lõpetasime Piparmündi kohvikus piduliku lõunasöögiga selle aasta tegemised, kuulasime grupikaaslaste meenutusi ja põnevaid noorpõlve seiklusi.. Pildid Facebookis-s

Koosolek novembris

Laupäeval, 17. novembril kell 13.00 ootame seltsi liikmeid Ülejõe põhikooli, kus Taimi, Eve, Tiiu ja Diana teevad ettekanded kohapärimuslikest paikadest ja objektidest.

Koosolek

Laupäeval, 13. oktoobril tuli 11 liiget Õhtu põik 5 kontori. Eve ja Sirle andsid ülevaate, mida nad Viljandi konverentsil näha ja kuulda said. Diana teavitas, et pärast pärimusajaloo koolituse lõpetamist hakkab tegelema kauglaenutuse probleemiga. Eve palus liikmetelt abi, et nad Pärnu Muuseumi fondide nimekirjast, milles on üle 38 tuhande nimetuse säilikuid, aitaksid leida suguvõsa uurimiseks sobilikke materjali. Kui mingi soovi nimekiri on koos, lepime muuseumi teaduriga kohtumise aja (loodetavasti novembriks).

Korjasime liikmemaksu, said mõned Põlvnemislood müüdud, Ennule ja Sirlele EGeS-i tänukirjad kätte antud ning imehead Eha küpsetatud õunakooki kohviga maista.

Meil oli sel korral külas Marika Peterson, kes on korraldanud kokkutulekuid kahele suguvõsale. Saime häid näpunäiteid kuidas neid korralda: kus kohas, kes toitlustab, kes pildistab, kelle ülesandeks on sugupuu vormistada. Mida meelelahutuseks pakkuda ja palju muid (rahalisi)  probleeme. Üksinda ei jõua kõike, ikka tuleb kaasata tegusaid sugulasi, siis on õnnestumine garanteeritud.

Tegelikult tehti koosolekul pilte ka, kuid need pole veebilehe toimetajale veel jõudnud. :-)

Uus koduleht

Alates 28.06.2018 on Pärnu osakonnal uuendatud koduleht.

Külas Sõjahaudade Hoolde Liit

Külas oli Sõjahaudade Hoolde Liit. Sarnane üritus toimus meil 04.11.2002. Käesoleva ürituse pildid on meil albumis.

Koosolek (märts)

Selle aasta teine kohtumine toimus 17. märtsil Eve kontoris, kus meile kõneles Leili Põder oma Siberi aastatest. Kuulasime kõik huviga. Pärast kogus Eve volikirju aastakoosolekuks. Pilte näeb Facebookist ja pildialbumist.

Külaskäik Audru muuseumi

Täname Estrit, et ta meid kaasa kutsus Audru muuseumiga tutvuma!

Üritus oli tore, saime koduloolastega omavahel rohkem tuttavaks!
Kohvilauas tutvustas igaüks millist kihelkonda või küla uurib. Kes oskas, andis nõu, kust leida oma kodukandi kohta infot. On ju koduloolased koos käinud enamik juba 20 aasta jagu, neil on suuri kogemusi!
Muuseumi kogu on imetlusväärne, lisaks ajaloolistele esemetele hoitakse seal Dora Kesperi koostatud Audru sovhoosi ja Audru valla nahkköites kroonikaid. Mina ja Sybille saime neist hulga pildimaterjali oma sugulastest! Nendes kroonikates olid pildid isegi pruutpaaride kohta!
Terve riiul oli Audru gümnaasiumi koolilaste koostatud kodukandi uurimistöid. Nende sisu uurimiseks meil seekord aega ei olnud, seepärast tahame kindlasti veel Audru muuseumi külastada!