Aasta lõpetamine

Lõpetasime aasta kohvikus Pastoraat. Maitsesime häid roogi ja rääkisime huvitavaid jutte maast ja ilmast.

Koosolek

Sel koosolekul anname teada, mida huvitavat saime kuulda Lihula mõisa loengul „Nõiaprotsessid Eestis“, osalesime seal neljakesi. Välja oli kuulutatud, et räägime sel kokkusaamisel oma teistest hobidest peale suguvõsa uurimise. Kõige põnevam oli Diane hobi, kes detektoriga oma põldudelt on leidnud vanaaegseid münte ja muid metallesemeid. Diana on läbinud vastava koolituse, et otsimine oleks seaduslik. Tiiu tõi kaasa kümmekond margialbumit. Kui kauneid marke on Eestimaal välja antud! Üllatav! Eve rääkis oma tikkimise hobist ning kolimisega ära visatud kommipaberite kogust. Saime teada, et Kaspar kogub pastakaid.

Koosolek

Ootame suguvõsauurijaid koosolekule 22. oktoobril 2022 kell 13.00 Pärnu Ülejõe Põhikooli. Räägime Uue-Varbla mõisa külastusest ja Alevi kalmistu giidituurist. Näitame neist üritustest pilte.

Kogume 2022.aasta  liikmemakse.

Täiendatud: Seekord vaatasime pilte Uue-Varbla mõisast ja Alevi kalmistu tuurist. Eve võttis kaasa Seliste kalmistu registriraamatu koopia, et näidata mis eluloolisi andmeid see register sisaldab.

Alevi kalmistu tuur

Toimus Alevi kalmistu tuur. Giid Ene Kübarsepp andis väga hea ajaloolise ülevaate kalmistust, sealsetest kabelitest, aga ka kuulsamatest maetutest.Lõunat sõime Pärnu linnaaedniku majas – Hahni pubis, ning Punases tornis kuulasime loengut Pärnust keskajal ning vaatasime panoraamkino.

Pilte saab vaadata albumist.

Väljasõit Uue-Varbla mõisa

Tegime väljasõidu Uue-Varbla mõisa. Saime tutvuda käsitöö- ja vanavara laada kaubaga. Lahke peremees tegi meile privaatse ekskursiooni mõisa ruumidesse ja tutvustas seal elanud mõisnike perede sugupuudega. Mõisa õues toimus tore kontsert-programm, kus esinesid kohalikud laulunaised ning viimase mõisniku Schär’i järeltulijast akordionist.

Koosolek

Rääkisime ja näitasime pilte Tartus toimunud „Kabeliaeda jalutama“ üritusest. Kui erilised olid näituse eksponaadid! Oli meeldiv koosolemine kohvikus ja pidada tulevikuplaane. Giidi saatel toimud mitme tunnine jalutuskäik Raadi kalmistul.
Neile, kes zoomi koosolekust ei osalenud, andsime seal kuuldust ülevaate ning peame suveplaane

EGeS aastakosolek 2022 aastal

EGeS aastakoosolek toimus sel aastal Raplas 21. mail. Selts otsustas aastakoosoleku läbi viia hübriidvormis, kes Raplasse sõita ei saanud, sai osaleda koosolekust virtuaalselt zoom keskkonnas. Sel aastal Pärnu osakonnast keegi Rapla ei sõitnud, seepärast tuli volikirjad vormistada Eva Niglas’e või Evelin Povel’i nimele. Külaliseks oli Anna Pihl, kelle saatesari „Minu uus sugulane“ tõi meie hobi eriliselt esile. Meie meelest õnnestus virtuaalne koosolek väga hästi!

Pärnakad Tartus

Tartu osakond kutsus meid külastama sealses linnamuuseumi näitust  “Sinna, kus olen pärija. Muutuv matmiskombestik keskajast ärkamisajani“. Osalesime viiekesi väga huvitavast  näitusest, pidasime väikest kohvipausi pidades plaane uute ürituste suhtes.   Seejärel külastame Raadi kalmistut. Väga sisukas üritus!

Aitäh tartlastele!

Koosolek

Sel koosolekul kutsusime seltsikaaslasi osalema Tartu muuseumi külastamisele, soovitasime osaleda 21. mail toimuvast virtuaalsest aastakoosolekust.   Tutvusime seltsikaaslastele  vormistatud sugupuid ja kroonikaid. Saime häid nippe vormistamiseks ja kujundamiseks. Niikuinii on iga kroonika eriline ja omanäoline. Meeldiv, kui sinna on lisatud fotosid esivanematest ja kodukohast. Miks mitte lisada väljavõtteid vanadest kaartitest.