Seekord õppisime arvutis kasutama tehisintellekti võimalusi suguvõsa uurimisel.
Eelmine kord Diana näitas, et selle abil saab ürituste korraldamise kavasid lasta vormida. Seekord katsume kaasa võetud fotode kvaliteeti parandada ning neile isegi värve anda!
Diana ja Eve käisid Vändra koolis ja raamatukogus suvepäevade korraldamiseks eelkokkuleppeid tegemas. Vändra poolne vastuvõtt oli imetore, meid nagu oodati! Öömaja ja toitlustamise muret Vändras ei tule! Raamatukogu lubas isegi koduloolise näituse meie ürituse jaoks üles panna!
Kindlasti kirjutage kalendrisse: 2025 aasta 02.-03. augustil toimuvad Eesti Genealoogia suvepäevad.
Päevakorras.
Eve tutvustab 1868 a sündinud Nikolai Masso kirjutatud kroonikat
Diana annab teada, mida 26. oktoobri juhatuse koosolekult kuulda sai
arutame suvepäevade korraldamisega seotud asjaajamistega
Saab olema üks põnev päev. Terve päeva teeb kaasa ja räägib meile ajaloost, juhtumistest jne koduloolane Kalle Gaston. Kalle on mitukümmend aastat uurinud ja tegelenud Tarvastu kandi ajalooga ning 20 raamatu autor. Esimene trükis "Uskumatu ja kentsakas Tarvastu" on kokku pandud vanematest ajaleheartiklitest, äsja ilmus tal kogumik "Saladuslik Võrtsjärv", sinna vahele mahub terve rida kihelkondlikke raamatuid.
Tarvastu kiriku torn paistab vähegi selge ilmaga ilusti üle järve tartumaalastele ja nüüd lähme vaatame kirikut ennast lähedalt ning saame kirikuhoonet ka seestpoolt kaeda. Kohalik muuseum ja kalmistu on aga kohad, kus võib korduvalt käia ja alati midagi uut ja toredat avastada.
Käisime külas Dora Kesperil, kes on uurinud põhjalikult laevaomanike Marksonide sugupuud Häädemeestel, imetlesime pere vanu albumeid 19. sajandist. Dora on imeline kunstnik, ta on maalinud palju pilte, kui ka linde glasuurplaatidele köögi seinale. Tegutsenud portselanimaalijate hulgas, proovinud kätt klaasikunstiga. Peagi tähistab ta 90-ndat sünnipäeva!
Ajaloolane Mati Laur esitleb sel neljapäeval kell 17.30 muuseumis oma väga menukaks osutunud raamatut "Talurahva seksuaalkäitumine 18. sajandi Liivimaal". Lauri sõnutsi oli tolleaegne seksuaalkäitumine palju vabameelsem, kui oleme harjunud arvama. Nii lükkab ta ümber mitmed levinud müüdid.
Osales kolm kindlat osalejat Pärnust: Diana, Eve ja Ester.
Korjame aastakoosolekust mitte osalejatelt volikirju.
Eve rääkis Saagas leiduvatest Vabadussõja toimikutest ja neis leiduvatest dokumentidest nagu perekirjad, nimede eestistamised, surmatunnistused. Sealt kogus ta materjali Seliste külapäeva näitusele.
Valmistume laupäevaseks Pärnu Päevaks ja kutsume selle eel, 4. aprillil kell 17.30 Koidula muuseumisse loengule "Jannsenid – üks Pärnu perekond".
Lydia Koidula ja isa J. V. Jannsen on tuntud kui kaks märkimisväärset suurvaimu. Kuid nemadki olid tavalised inimesed, kandes tiitleid "tütar" ja "õde", "abikaasa" ja "isa". Milline nägi välja Jannsenite pere argipäev ning kuidas võimaldati kõikidele lastele head kooliharidust? Milline roll oli Lydial kui pere vanimal lapsel?
Pärnu osakonna liikmed osalesid 2023 aastal Pärnu Muuseumi loengusarjas Aja Jälgedel
06.04.2023 Pärnu Muuseumis Mati Mandeli loeng Hirmus Antsust.
23.05.2023 Tõnno Joonuksi loeng Eesti muinasaja usunditest.
26.10.2023 Ragnar Nurki loeng Rootsiaegne Pärnu: bastiaonid ja ideaallinn.
30.11.2023 Erki Russowi loeng palverännakute ainelised jäljed keskaegsel Liivimaal
21.03.2024 Inna Jürjo loeng lastest 13.-1666… sajandi Eestis.
Pärnu osakonna listsi kaudu oleme kutsunud oma liikmeid osalema Rahvusarhiivi virtuaalsetel koolitustel, mis toimuvad korra kuus. Neist on palju abi nii suguvõsa- kui ka koduloo uurijatele.
Kohtusime Ülejõe põhikoolis. Diana andis teada, mida juhatuse koosolekul arutati, kohtume taas 06.04.204 et korjata volikirju neilt, kes aastakoosolekule ei tule.