Kokkusaamiste sarja 9. üritus

Kõikidele Pärnumaa suguvõsade uurijatele!

Eesti Genealoogia Seltsi Tallinna osakond alustas 2010.aastal erinevatest ajaloolistest maakondadest pärit suguvõsade uurijate kokkusaamiste sarja.

22. oktoobril algusega kell 11 on Tallinnas Ajaloo Instituudi 3.korruse saalis maakondlike kogunemiste sarja üheksas üritus. Ootame ajaloolise Pärnumaa suguvõsade uurijaid kõikidest EGeSi osakondadest. Teretulnud on ka väljaspool seltsi tegutsevad uurijad.

Kokkusaamisel teeme Pärnumaast tervikülevaate ning vaatleme iga kihelkonda eraldi. Tutvustame Tallinna osakonna pärnumaalaste toimetamisi. EGeSi Pärnumaa osakonna juht teeb ülevaate oma osakonnast. Samuti saavad osalejad ennast ja oma uuritavat kanti teistele tutvustada. Pärast seda jätkub tegevus kihelkondlikul alusel moodustatud töörühmades.

Ettevõtmise tulemusena loodame saada ülevaate Pärnumaa suguvõsade uurimise hetkeseisust EGeSis. Kui õnneks läheb, siis võib sellest kokkusaamisest saada alguse nii mõnegi inimese omavaheline tulevane uurimisalane koostöö.

Tähelepanu! Seekordne kokkusaamine ei toimu sarja jaoks juba tavapäraseks saanud Marienthali keskuses, vaid Tallinna vanalinnas aadressil Rüütli 6. Orientiiriks on Niguliste kirik, mille vastas üle tee asubki Ajaloo Instituut. Sealsamas on toimunud igakuised Tallinna osakonna kogunemised.

Lisainfo www.genealoogia.ee/Tallinn

Lugupidavalt Jaan Tagaväli
EGeSi juhatuse aseesimees

Tallinna osakonna maakondlik üritus.

16. aprillil toimub järjekordne Tallinna osakonna maakondlik üritus. Võib-olla soovivad teiste osakondade inimesed samuti sellest osa võtta.

Kõikidele Tartumaa suguvõsade uurijatele!

Eesti Genealoogia Seltsi Tallinna osakond alustas 2010.aastal erinevatest ajaloolistest maakondadest pärit suguvõsade uurijate kokkusaamiste sarja.

16.aprillil algusega kell 11 on Tallinnas Marienthali keskuses aadressil Mustamäe tee 16 maakondlike kogunemiste sarja kaheksas üritus. Ootame ajaloolise Tartumaa suguvõsade uurijaid kõikidest EGeSi osakondadest. Teretulnud on ka väljaspool seltsi tegutsevad uurijad.

Kokkusaamisel teeme Tartumaast tervikülevaate ning vaatleme iga kihelkonda eraldi. Tutvustame Tallinna osakonna Tartumaa rühma
tegemisi. Samuti saavad osalejad ennast ja oma uuritavat kanti teistele
tutvustada. Pärast seda jätkub omavaheline suhtlemine kihelkondlikul alusel moodustatud töörühmades.

Ettevõtmise tulemusena loodame saada ülevaate Tartumaa suguvõsade uurimise hetkeseisust Tallinna osakonnas ja võib-olla ka terves EGeSis. Kui hästi läheb, siis võib sellest kokkusaamisest saada alguse mõne inimese omavaheline tulevane uurimisalane koostöö.

Kohalesõitmiseks sobivad Kaubamaja juurest väljuv troll nr 1 või Balti jaama juurest väljuv troll nr 5. Rahvusooper Estonia eest või Vabaduse väljakult sõidab samas suunas autobuss nr 16. Nii trollide kui bussiga tuleb sõita Marja peatuseni.

Mustamäe tee 16 õige sissepääsu leidmiseks tuleb seljaga Mustamäe tee poole seistes hakata liikuma mööda hoone vasakut külge kuni hoone tagumises otsas oleva B-sissepääsuni.

Lisateave aadressil www.genealoogia.ee/tallinn

Algamas on loengusari

Järjekordne loeng tulemas

Pärnumaa Muinsuskaitse Seltsi algatusel toimuvad loengud Pärnu linnast , selle kujunemisest, majadest, muinsuskaitsest ja muustki huvitavast. Esimene nende loengte sarjast oli juba 25.jaanuaril. Jätkus kuulajaid ja esitati ka küsimusi. See, et algus läks hästi, innustab ka edaspidi rahvale tarkust jagama. Avaloengu teemaks oli E.Rajari „Puulinn”. Puust linn, puust majad oma erisustega, kaunistustega, eripäraste uste ja akendega. Sellele teemale tuleb järg puumajade hädade ja haigustega ning mõningate õpetustega hädast hoidumiseks.

Järgmised kaks loengut peab muinsuskaitsearhitekt Rein Raie. Teemaks „Pärnu vanadel linnakaartidel”

Selle kevadise loengusarja tahaks lõpetada juunikuus riikliku muinsuskaitse teemadel. Meile esitati küsimus, kas sellest ka räägitakse, kuidas muinsuskaitse omanikke kiusab. Räägime siis, kas ikka kiusab ja kuidas siis ja ka sellest, kas ta ka vajaduse korral abistab.
Suvel, kui ilmad ilusad, oleme valmis tegema ekskursioone kalmistutel ja ka vanalinnas.

Jälgige reklaami! Meie kodulehe aadress on: http://muinsuskaitse.hansafoto.com/

Järgmine loeng toimub 25. märtsil kell 18.00. Koht on sama, Lõuna 18, Ingerisoome seltsi maja.

Eduard Rajari
PMS liige